Ju sjell filma nga me te ndryeshmit ne cilesi te paster edhe pa ndalesa

Friday, November 16, 2018

Aashiqui 2 (2013) me titra shqip


Movie Info

IMDB: Aashiqui 2 (2013)
[Format]����..[  HD
[Genre]�����[ Drama , Romance  , Musical , Hindi
[Cast]�����.[  Aditya Roy Kapoor, Shraddha Kapoor, Shaad Randhawa 
[Writer]:����.[  Shagufta Rafique
[Director]:���..[  Mohit Suri
[Duration]����[ 132 min
[Search Subtitles].[ Subscene.com
[iMDB Rating]���[7.1/10

Story
  
Rauli është një këngëtar, që humb karrierën e tij
për shkak të veseve të tij ndaj pijes. Ai takohet me Arohin
në një bar në Goa, ku ajo punon për të fituar jetesën.
I impresionuar nga këndimi i saj, ai i premton që do ta marrë
atë në Mumbai dhe do ta bëjë një yll, ku ata bien në dashuri
me njëri-tjetrin. Aashiqui 2 është një histori muzikore,
ku dashuria e tyre kalon përmes dashurisë dhe urrejtjes,
famës dhe dështimit në jetën e tyre.
Megjithatë a do të qëndrojnë së bashku,
apo do të ndahen për shkak të egos së tyre?


No comments:

Post a Comment

Music